Třikrát sláva, #SUPR má bráchu!

Představujeme #miniSUPR, občasník shrnující novinky na startupové scéně. Poprvé na téma fintech.


Dlouhé zimní večery a plískanice jsou tady, ale nám to vůbec nevadí! I letos jsme se totiž rozhodli zpříjemnit si advent a spolu s partnery jsme ukuli pikle do podoby e-magazínu plného vhledů do lokální startupové scény. Dokument nese prozaický název Mini Startup Report (#miniSUPR) a stáhnete si ho i do svého telefonu či počítače právě teď a tady.


Co v #miniSUPRu najdete?

Protože ke vzniku tohoto občasníku zásadní měrou přispěli především parťáci ze Seed Starteru České spořitelny a FintechCowboys.cz, je vám asi jasné, že podtitulem tohoto historicky prvního vydání nemůže být nic jiného než fintech.


Mezi tématy tentokrát rezonovaly hlavně investice, bankovní identita a fintechová mapa, tedy ucelený přehled českých fintechů, o které se ještě blíže rozepíšeme v následujícím blogovém článku.


Určitě oceníte i krátké rozhovory s českými fintechy - Martin Pacholet vyzpovídal zakladatele TATUM, Pillow a Twisto. Celý jeden článek jsme pak věnovali i ohlédnutí za úctyhodným progresem startupu Investown.


O obsah se ale postarali i naši další partneři - mimo jiné se tak dočtete novinky k expanzi českých startupů od CzechInvestu, ohlédnutí za aktivitami JICu a Microsoft for Startups. Ujít byste si také neměli nechat ani komentář DLA Piper k aktuálním trendům akcentující ESG reporting a udržitelnost.
A #miniSUPR č. 2?


E-magazín MiniSUPR jsme tvořili s vizí vydávat jej zhruba jednou za půl roku, a pravidelně tak pokrývat různá aktuální témata do větší hloubky, než jakou si můžeme dovolit v hlavní, již nyní velmi objemné studii Startup Report.


Naším horkým želízkem v ohni je pro potenciální další díl miniSUPRu téma udržitelnost a cirkulární ekonomika, které rezonuje napříč všemi oblastmi byznysu.


Jestli však nějaké "číslo dva" bude, nebo ne, to je teď i ve vašich rukách.

Velmi oceníme vaši zpětnou vazbu na první vydání (pište prosím na zyklova@keiretsuforum.eu), tak abychom věděli, na čem je do vydání "dvojky" ještě potřeba zapracovat, co vám ne/sedí i co byste chtěli číst příště.


Dlužno dodat, že i pro miniSUPR č. 2 budeme shánět vhodné partnery. Bez nich to bohužel nezvládneme, podobně jako v případě jeho staršího bráchy Startup Reportu. Oba projekty jsou totiž ryze neziskové.


Vaši případnou pomoc tedy oceníme i v tomto ohledu.


Zůstaňme na stejné (startupové) vlně!


Věříme, že vám #miniSUPR pomůže příjemně zkrátit nejen večery, ale klidně i ranní vyčkávání tramvaje (je ve formátu přátelském k mobilním zařízením) a hlavně: čekání na Startup Report 2021_2022.


Sběr dat pro jeho třetí obročník začne již brzy. A na výsledný report se můžete těšit už ve druhém kvartálu 2022.


Tak stay tuned, ať vám nic neunikne! Třeba přes LinkedIn je to vyloženě hračka.


Váš #SUPR tým